Clanky-sablona

Jak ušetřit vodu

Pokud se začnete zajímat o hospodaření s vodou v domácnosti mezi prvními údaji, na které při vaší honbou za úsporou vody narazíte, bude informace o tom, že dle statistik se nejvíce pitné vody spotřebuje při splachování toalet. Dalšími rekordmany v tomto žebříčku je koupání ve vaně a sprchování, což už vás tak nepřekvapí. Na pití a vaření se ale v domácnosti spotřebují pouze nízké jednotky procent z celkové spotřeby vody v domácnosti, což už nutí k zamyšlení.

Po zjištění informace o tom, že nejvíce pitné vody se spotřebuje při splachování WC, se přímo nabízí začít s úsporou v této oblasti, však když se zde nejvíce spotřebuje, proč by se také nedalo nejvíce ušetřit. Pokud bydlíte v rodinném domě, s největší pravděpodobností dříve nebo později narazíte na myšlenku, používat pro splachování dešťovou vodu. Zní to jednoduše, ale pokud se o tuto problematiku začnete zajímat podrobněji, zjistíte, že je potřeba nádrž na dešťovou vodu, filtrační koš na nečistoty, automatické čerpadlo, velké množství potrubí, kabelů, filtrů a většinou musí být provedena příprava na takovéto řešení ještě před zahájením stavby. V neposlední řadě je tu také otázka financí, takovéto řešení bude startovat na ceně cca 50 tis. Kč. Pokud bydlíte v bytě, bude hledání možností, jak ušetřit vodu při splachování toalety trochu složitější. Jistě vás napadne, že možností, jak ušetřit vodu je znovu využití vody z jiného zdroje. Na internetu narazíte na spoustu kutilských řešení této problematiky, ale pokud nejste zrovna kutil roku a také si potrpíte na design, jistě se touto cestou nevydáte. Už vás tedy nebudeme napínat, řešení není zdaleka tak složité. Existuje totiž elegantní řešení, při kterém využijete vodu z umývání rukou také pro splachování toalety a to s Aqualine Hygie WC kombi s umývátkem který je ideálním řešením, nejen pro úsporu vody, ale je také vhodný do malých místností, kde je potřeba ušetřit prostor.

Umístěním umývátka na nádržce dochází k šetření vody, která při mytí rukou protéká do nádržky až do jejího úplného napuštění. V případě plné nádržky odtéká voda do mísy, tak aby nedošlo k přetečení. Připojení vody k ventilu je skrze nádržku, která má spodní napouštění se dvěma přívody vody. Hlavní rozdíl v zapojení je při využití pouze studené vody nebo vody smíšené, konkrétní možnosti připojení viz níže. Mísa s nádržkou jsou z jednoho kusu keramiky, proto odpadá nepříjemné čištění spár a záhybů při běžném úklidu. Jako příjemný benefit tohoto výrobku je také přítomnost soft close sedátka (s pomalým dovíráním) v jedné sadě.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum. Umístěním umývátka na nádržce dochází k šetření vody, která při mytí rukou protéká do nádržky až do jejího úplného napuštění. V případě plné nádržky odtéká voda do mísy, tak aby nedošlo k přetečení. Připojení vody k ventilu je skrze nádržku, která má spodní napouštění se dvěma přívody vody. Hlavní rozdíl v zapojení je při využití pouze studené vody nebo vody smíšené, konkrétní možnosti připojení viz níže. Mísa s nádržkou jsou z jednoho kusu keramiky, proto odpadá nepříjemné čištění spár a záhybů při běžném úklidu. Jako příjemný benefit tohoto výrobku je také přítomnost soft close sedátka (s pomalým dovíráním) v jedné sadě.

PŘIPOJENÍ POUZE NA STUDENOU VODU

V případě připojení pouze na studenou vodu je nutné v prostoru za WC mísou připravit jeden standardní výstup s přívodem studené vody. K přívodu studené vody doporučujeme připojit kombinovaný rohový ventil s dvěma vývody, jeden pro připojení k napouštěcímu mechanismu, který propojíme pomocí hadičky. Druhý vývod protáhneme průchodkou v nádržce, která slouží pro přívod vody k ventilu.

Seznam doporučovaného příslušenství pro tuto možnost připojení: A80 TWIN MAC rohový ventil se dvěma vývody, ZY12045 ventil, 33253 hadička 30 cm, 33254 hadička 40 cm, 33155 hadička pro propojení ventilu s přívodem vody v nádržce, WJ1003B WC dopojení

PŘIPOJENÍ NA SMÍŠENOU VODU

V případě připojení na smíšenou vodu je potřeba v prostoru za WC mísou připravit 2 přívody vody, jak na teplou, tak na studenou. V tomto případě doporučujeme použít kombinovaný rohový ventil se dvěma vývody a rohový ventil. Jeden vývod kombinovaného ventilu pro studenou vodu propojíme pomocí hadičky s napouštěcím mechanizmem a druhý vývod studené vody a vývod teplé vody připojíme na regulátor teploty, který následně napojíme na průchodku v nádržce, která slouží pro přívod vody k baterii. Ze způsobu zapojení je patrné, že teplotu vody nelze měnit při běžném používání, je nutné ji nastavit na požadovanou teplotu při montáži. Teplota vody pro mytí rukou je přednastavena regulátorem teploty.

Seznam doporučovaného příslušenství pro tuto možnost připojení: A80 TWIN MAC rohový ventil se dvěma vývody, A80 MAC rohový ventil, ZY12045 ventil, AT95051 regulátor teploty, 33253 hadička 30 cm, 33254 hadička 40 cm, 33255 hadička 50 cm, 33155 hadička pro propojení ventilu s přívodem vody v nádržce, WJ1003B WC dopojení

Slevy a novinky už vám neuniknou
Odeslat
©2024 Všechna práva vyhrazena
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení